انواع تشک و مزیت هایش

خواب کافی  ،  حلّال تمام مشکلات

طی چند دهه اخیر با پیشرفت علم و فناوری قدم به دنیای خود ساخته و جدید تکنولوژی گذاشته ایم  که با حضور ماشین آلات و لوازم الکتریکی در زندگی روزمره سطح زندگی انسان ها چندین مرتبه افزایش یافته است ؛ اگرچه آسیب های وارد شده بر طبیعت به دست انسان ها با استفاده از این ماشین آلات قابل چشم پوشی نیست اما نقش مهم تکنولوژی در زندگی انسان را نیز نمی توان نادیده گرفت  .
 می توانیم برای این متن یک جارو برقی ساده در حال فعالیت را مثال بزنیم .آیا این جارو برقی می تواند بدون وقفه و استراحت ، مدام در حال فعالیت باشد ؟!
جواب خیر است ، زیرا وسایلی که با یک موتور یا آرمیچر کار می کنند پس از مدتی فعالیت ، حرارتی ایجاد می کنند که سبب آسیب به موتور می شود ، پس باید با کمی وقفه در کار و استراحت دادن به آن به جارو کردن ادامه دهیم .
خواب کافی و به موقع یکی لزومات  زندگی انسان است که به فعالیت بهتر موتور بدن انسان کمک زیادی می کند.

جبرانیت پذیری

هر قسمت از بدن انسان دارای پیچیدگی های به خصوص و خارق العاده ای است که در ذهن هیچکس نمی گنجد ،یکی از این شگفتی ها جبرانیت پذیر بودن بدن است که بیشتر این فرایند در طی خواب انجام می شود .
یعنی هنگامی که شما به خواب می روید ، بدن تحت فرایند ترمیم قرار می گیرد .مبارزه با بیماری ها ، ترمیم شکستگی استخوان  ، رفع درد های موضعی ، کاهش استرس و اضطراب  و غیره و غیره از این موارد است که در نتیجه موجب افزایش طول عمر و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن می شود .

چگونه خواب به ما دلچسب می شود؟

مهمترین  رکن خواب بعد از در آرامش بودن ، جای خواب مناسب است  یعنی یک خواب راحت و بی دغدغه مستلزم بستری راحت است ؛ و چه بستری بهتر و راحت تر از پر غو !.
اما وقتی پر غو به دور از دسترس است می توانیم کوهی از پنبه را جایگرین آن کنیم که باز هم هزینه بر و غیر عقلانی است . یا شاید مجبور می شویم سطح توقعمان را کمی کاهش دهیم و انتخاب خود را به سمت تشک تغییر دهیم  زیرا هم مقرون به صرفه تر است ، هم خرابی و کثیفی کمتری دارد و هم انواع متنوعی دارد که خریدار را به سمت خود جذب می کند .


تشک راحت، خواب راحت

تشک ها در انواع مختلفی از جمله تشک های مموری فوم ، لاتکس ، فنری ، هیبرید و فوم تولید می شوند که هر کدام به نوعی ویژگی های خاص خود را دارند :

تشک مموری فوم:

این تشک ها با توجه به جنس خاصی که دارند ؛ توانایی تغییر شکل به فرم بدن کسی که روی آن خوابیده است را دارا می باشند  که برای درمان تدریجی درد مفاصل و درد های صبحگاهی ناشی از بدخوابی موثرند. 

تشک لاتکس:

یکی از ویژگی های این تشک ها عمر زیاد آنهاست که یک نقطه قوت در خرید حساب می شود .همچنین دیگر نکات مهم در مورد این تشک ، انعطاف بالایی است که دارند  که در نتیجه در رفع خستگی و کمردرد تاثیر زیادی می گذارند .

تشک فنری:

این نوع تشک ها با طراحی خاص خود (فنر های نگهدارنده درون تشک ) از پر خریدار ترین، شناخته شده ترین تشک ها در جهان هستند . سر و صدای زیادی که این تشک ها به همراه دارند در مقابل خواب راحت به روی آنها اصلا قابل مقایسه نیست.

تشک هیبرید:

از ویژگی این تشک ها می توان به مقرون به صرفه بودن آن بعد از تشک های فنری نام برد زیرا تلفیقی از تشک های فنری و مموری فوم هستند که با داشتن لایه ای از جنس فوم به همراه فنر های مارپیچ  ،راحتی و تکنولوزی را در این تشک ها به اوج خود رسانده است.

تشک فوم:

تشک فوم دار از جمله تشک های لبه دار است که گوشه های تخت را کاملا پر میکند  و علاوه بر آن اوج لذت در خواب و آرامش را این تشک ها به ارمغان می آورند .


همه این نوع تشک ها به نحوی در خواب شما تاثیر مثبتی دارند وبعضی بنابر تجویز پزشک مناسب با فرم بدن شما هستند ؛پس جنس تشک به خودتان بستگی دارد.
نکته مهم ، نگهدای صحیح از تشک می باشد زیرا نگهداری از تشک به اندازه خود تشک در یک خواب خوب مهم است .

افزایش طول عمر تشک

 راهکار های بسیاری برای افزایش طول عمر یک تشک ساده وجود دارد که از ان می توان به :
استفاده از محافظ تشک ، قرار گیری تشک در تخت خواب یصورت مناسب، چرخاندن تشک ، شستشوی مرتب ملافه ها ، خودداری از پرش روی تشک و پاکیزه نگاهداشتن آن  ... نام برد .
 

چگونه لکه های کثیفی روی تشک را پاک کنیم ؟!

اغلب این میکروب ها و کثیفی ها از طریق لباس ها و یا حتی حیوانات خانگی به سطح بیرونی تشک که با آن در تماس هستیم ایجاد می شود ، پس بهترین راهکار برای مقداری جلوگیری استفاده از محافظ تشک است که بر خی به دلیل حساسیت به جنس رویی آن از محافظ امتناع می کنند .
حال اگر به هر نحوی مقداری از تشک به قدری کثیف شد چگونه باید آنرا برطرف کنیم ؟!
بهترین گزینه جوش شیرین است زیرا به دلیل داشتن بافتی خاص متریال و  متراکم باید ماده ای انتخاب می کنیم به بافت آسیب نرساند  
مقداری روغن طبیعی را (حدودا 20 قطره ) با 500 گرم جوش شیرین مخلوط و روی محل کثیفی قرار دهید ( به مدت 20 دقیقه ) 
سپس مواد را با جارو برقی جمع آوری کنید . پس از اسپری کردن و شست و شو با آب ، دوباره همین  مراحل را انجام  دهید تا تشک شما همانند روز اول تمیز شود. 
نویسنده:احمدرضا میرزاپور

 

نظرات کاربران

کد امنیتی

استاک در رسانه های دیگر

از تخفیف ها و جدیدترین های استاک باخبر شوید.

عضویت در خبرنامه ایمیلی

عضویت در خبرنامه پیامکی