بازیابی مخطبین در گوشی آیفون

معرفی دو روش کاربردی بازیابی مخاطبین در گوشی های آیفون

اگر کاربر گوشی آیفون باشید احتمالا پاک شدن اتفاقی مخاطبین خود را تجربه کرده اید یا حتی بنابر دلایلی شماره ی مخاطبین که ذخیره داشتید را در تلفن iphone خود نمی توانید پیدا کنید. این اتفاقی رایج است و برای بسیاری از افراد رخ می دهد و آن ها را دچار مشکل می کند. در این مقاله می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه مخاطبین خود را به کمک روش های مختلف بازیابی کنید.
روش های زیادی برای بازیابی مخاطبین در گوشی آیفون وجود دارد که در این مقاله می خواهیم به بررسی دو روش معمول و کاربردی از آن ها بپردازیم. این مقاله به شما کمک می کند تا در زمانی که مخاطبینتان حذف شده به راحتی آن ها را بدون هیچ هزینه ای بازیابی کنید.

بازیابی مخاطبین آیفون با استفاده از آیتونز(itones)

An image

 

یکی از رایج ترین روشهای بازیابی مخاطبین در گوشی های آیفون استفاده از نرم افزار آیتونز (itunes) است. نرم افزار آیتونز به طور خودکار در زمان اتصال به گوشی یک نسخه ی بک آپ تهیه و بر روی گوشی ذخیره می کند. زمانی که مخاطبین خود را از دست دادید می توانید از همین نسخه ی بک آپ استفاده کنید و مخاطبین حذف شده را بازیابی کنید.
نکته ی مهم: اطلاعات ذخیره شده برای زمانی است که آیتونز به دستگاه شما متصل شده این به این معنا است که اگر از این نرم افزار استفاده نمی کردید پس نسخه ی بک آپی هم وجود ندارد از این رو سعی کنید از همان ابتدای استفاده از گوشی های آیفون از نرم افزار آی تونز استفاده کنید و یک نسخه ی پشتیبان از اطلاعات خود داشته باشید.

1.    برای بازیابی از طریق آیتونز نیاز است تا موبایل را با استفاده از کابل یو اس بی به رایانه متصل کنید.
2.    نرم افزار آیتونز را بر روی سیستم خود باز کنید.
3.    در قسمت نوار بالایی بر روی آیکونی که به شکل گوشی هست کلیک کنید.
4.    گزینه Restore Backup را انتخاب کنید و منتظر بمانید.

به همین سادگی مخاطبین شما و تنظیماتی که از قبل بر روی دستگاه شما تنظیم شده بودند ، بازیابی می شوند.

بازیابی مخاطبین به کمک آیکلود (icloud) در آیفون :

An image

 

این روش نیز به روش قبلی شباهت دارد و بسیار راحت است و به کمک آن می توانید مخاطبین خود را در گوشی آیفون بازیابی کنید.
برای بازگرداندن مخاطبین آیفون خود به کمک آیکلود، باید مسیر زیر را طی کنید:

  •    وارد قسمت Setting شوید و در آنجا آیکلود را پیدا کنید.
  •   وارد آیکلود خود شوید.
  • اگر آیکلود خود را پیدا نکردید نیاز است تا ابتدا اپل آیدی خودتان را انتخاب کنید و سپس می توانید آیکلود را پیدا کنید.    پس از ورود به آیکلود گزینه Sign Out را بزنید و از آیکلود خارج شوید.
  •    دوباره دستگاه را به آیکلود متصل کنید.

به همین راحتی مخاطبین شما بازیابی می شود.

بازگرداندن مخاطبین آیفون به کمک اپلیکیشن های دیگر:

اگر به هر دلیلی از آیکلود و آیتونز استفاده نکرده باشید و بخواهید مخاطبین خود را بازیابی کنید می توانید از این روش استفاده کنید.
ابتدا این نکته را در نظر داشته باشید که این روش منوط به این است که قبلا از یک اپلیکیشن جانبی دیگر برای بازیابی مخاطبین در آیفون خود استفاده کرده باشید یا نه. در این روش شما باید پیش از پاک شدن اطلاعات و مخاطبین، از نرم افزاری برای تهیه ی نسخه ی پشتیبان استفاده کرده باشید.
اگر از این نرم افزارها استفاده کرده اید برای برقراری ارتباط بین اپلیکیشن ها و سیستم عامل ویندوز می توانید از این برنامه ها استفاده کنید:
•    نرم افزار TouchCopy
•     نرم افزار PhoneSecure
•     نرم افزار CopyTrans Shelbee
این نرم افزارها به شما کمک می کنند تا مخاطبین خود را به شرط اینکه قبلا از آن استفاده کرده باشید و نسخه ی پشتیبان دارید بازیابی کنید.

نویسنده: کوثر حداد

 

 

 

نظرات کاربران

کد امنیتی

استاک در رسانه های دیگر

از تخفیف ها و جدیدترین های استاک باخبر شوید.

عضویت در خبرنامه ایمیلی

عضویت در خبرنامه پیامکی