خارش دندان های نهفته

دندان های نهفته

بیمارانی وجود دارند که به دلیل ترس یا از دندانپزشکی و به خصوص جراحی درمان های دندانپزشکی و به خصوص درمان خارش دندان های نهفته ی خود را به تعویق می اندازند.

دندان های نهفته پتانسیل به وجود آمدن خطر های  فراوانی را دارند از جمله تشکیل کیست ها، تشکیل تومور ها، آسیب به دندان های مجاور و ......

بعضی وقت ها پیش می آید که  بیمار هایی داشته باشیم با سن های بالا که دچار درد خاصی نبودند ولی بعد از معاینه دندان متوجه کیست های بزرگ و تومور های بزرگی به علت وجود دندان نهفته ای که در جوانی خارج نکردند می شویم. قطعا جراحی در سن بالا  خطرات بیشتری دارد  در نتیجه حتما لازم است  که در سنین جوانی به صورت ایده آل زمانی که مقداری از ریشه دندان ها تشکیل شده باشه در سن 18 سال 20 سال برای خارج کردن دندان های نهفته  اقدام بشه چون ای دندان ها میتونن به مرور زمان گرفتاری هایی ایجاد بکنند که قطعا شخص یا بیمار به شدت اذیت میشه.

حنما نباید منتظر درد و یا علامت خاصی باشیم. الزاما این تومور ها و  یا کیست ها علامت خاصی ندارند و در رادیوگرافی ها مشاهده می شوند.

به همین دلیل نباید الزاما منتظر رویش دندان بود چون این دندان ها حتی اگر هم مقداری رویش پیدا بکنند قابل استفاده نیستند و در نهایت باز هم باید خارج بشوند.

توصیه میکنم اگر دندان نهفته ای دارید یا بررسی نکردید که دندان نهفته دارید یا خیر حتما جهت بررسی مراجعه و پیگیری کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

برای خارج کردن دندان نهفته به کجا مراجعه کنیم؟

شما میتوانید برای خارج کردن دندان نهفته خود به دکتر امیر سالار سید یا حسین مراجعه کنید و برای نوبت گیری از دکتر یاحسین از اپلیکیشن استاک کمک بگیرید. استاک را از کافه بازار دانلود کنید.

نویسنده: کوثر حداد

نظرات کاربران

کد امنیتی

استاک در رسانه های دیگر

از تخفیف ها و جدیدترین های استاک باخبر شوید.

عضویت در خبرنامه ایمیلی

عضویت در خبرنامه پیامکی