رسید دهی در استاک

رسید دهی تعمیر کاران و سرویس دهندگان

شما تعمیرکاران گرامی می توانید از طریق وب سایت استاک به نشانی WWW.STOCKISHO.COM و یا از طریق اپلیکیشن https://zil.ink/stockisho اقدام به ارسال رسید مجازی به صورت رایگان کنید و به پنلی مانند عکس زیر دسترسی پیدا کنید.

An image

رسید مجازی برای چه کار هایی است؟

رسید مجازی اکثرا برای کارهای تعمیراتی و سرویس کارها و تاسیسات کاران مورد استفاده است. تعمیرکاران محتم مانند تعمیرکاران موبایل، مکانیک ها، تعمیرات لوازم خانگی،خشکشویی ها، قالیشویی ها، خدمات های کامپیوتر،قفل ساز و کاید ساز، چاپ و تایپ و ترجمه و...، خیاطی و تعمیر لباس، تعمیر میز و صندلی و ... و هم همچنین تاسیسات کاران مانند بنا، جوشکار،  کمد و کابینت سازی، لوله کش و برق کار و ... می توانند  با مراجعه به وب سایت www.stockisho.com و یا نصب اپلیکیشن اندروید(از وب سایت و یا اپلیکیشن بازار) اقدام به ارسال رسید مجازی برای مشتریان خود کنند.

مزیت های رسید مجازی

•    ثبت رسید بدون نیاز به کاغذ
•    عدم هدر رفتن کاغذ
•    قابلیت رهگیری سفارش تا لحظه تحویل
•    ارسال sms دریافت گوشی (رسید تحویل گیری)
•    امکان اضافه شدن به تعمیرکاران در دسترس
•    ارسال sms به مشتری بعد از تعمیرکار
•    امکان بررسی رسید ها و کارها
•    امکان امتیاز گیری تعمیرکار
•    پنل اس ام اس اختصاصی که هر عبارت و جمله ای که  بخواهید در آن قرار می گیرد

چگونه برای رسید دادن اقدام کنیم

1.    ابتدا از طریق وب سایت  stockisho.comو با اپلیکیشن استاک(قابل دانلود از بازار) وارد شده و اقدام به عضویت در سایت نمایید.
2.    در قسمت تعمیرکارشو نیز اطلاعات را وارد نمایید.
3.    منتظر تایید و تماس اپراطور سایت باشید.

An image


4.    بعد از تایید شما توسط اپراطور شما یک تعمیر کار در زمینه اعلام شده خواهید بود و امکان ارسال رسید را خواهید داشت.
5.    چنانچه می خواهید رسید به مشتری ارائه نمایید از پنل سایت وارد شوید و از قسمت بالا سمت چپ وارد پروفایل خود شوید.
6.    از قسمت سمت راست پنل کاربری خود گزینه تعمیرکار را انتخاب نمایید
7.    در این مرحله صفحه زیر برای شما باز می شود و شما باید روی گزینه ثبت سفارش جدید کلیک کنید
8.    حالا در صفحه باز شده اطلاعات مشتری را بارگذاری کنید. توجه داشته باشید نام و نام خانوادگی کامل را وارد کنید زیرا این نام در پنل sms  شما استفاده خواهد شد.
9.    اطلاعاتی که از شما می خواهد وارد کرده و تیک را بزنید
10.    چنانچه آدرسی از شخص(مشتری)ثبت شده باشد به شما نشان داده می شود و چنانچه آدرس درست نباشد یا اصلا آدرسی نداشته باشد  شما باید در این مرحله آدرس و اطلاعات را وارد نمایید
11.    در مرحله آخر آخر ثبت رسید شما ساعت تقریبی دریافت وسیله تعمیری را انتخاب خواهید کرد
12.    در این مرحله چنانچه نیاز به رسید کاغذی باشد گزینه پرینت و چنانچه رسید را می خواهید ارسال کنید گزینه ثبت نهایی را کلیک نمایید
13.    تبریک می گویم شما اول رسید مجازی را برای مشتریتان ارسال نمودید
14.    بعد از اینکه شما رسید را صادر نمودید سفارش مشتری شما از حالت ثبت سفارش جدید به به سفارش تحویل گرفته شده خواهد رفت
15.    شما در این مرحله قابلیت انجام کار را مشخص می کنید. با کلیک روی گزینه انجام پذیری مبلغ و تاریخی که به مشتری قول می دهد کار را تحویل او بدهید را انتخاب می نمایید
16.    در این مرحله اتمام کار را گزارش می نمایید و مشتری با دریافت SMS از این مطلب با خبر می شود.
17.    مشتری به شما مراجعه می نماید و کار را از شما تحویل می گیرد در این مرحله شما باید گزینه تحویل به کاربر را کلیک نماید

برای استفاده از بخش رسید دهی مجازی و تعمیرات سریع اپلیکیشن و وب سایت استاک شما باید ابتدا عضو سایت WWW.STOCKISHO.COM  بشوید  که این این کار از طریق وب سایت و یا اپلیکیشن قابل انجام است.
چنانچه شما به عنوان تعمیرکار، سرویس کار و یا تاسیساتی در سایت ثبت نام کنید دو قابلیت برای شما فعال خواهد شد.
قابلیت اول قابلیت رسید دهی مجازی که بصورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.
و قابلیت دوم قابلیت تعمیرات سریع که به برنامه پیشنهاد می شود.

An image


رسید دهی مجازی این امکان را به تعمیرکاران گرامی می دهد که بتوانند مشتریان خود را مدیریت کنند و همچنین مشتریان بتوانند از تعمیرکار رسید دریافت و بعد از انجام کار خود از اتمام کار با خبر شوند .
رسید دهی مجازی کاری بسیار ساده است که تنها با گرفتن شماره تلفن و نام و نام خانوادگی مشتری قابل انجام است.
 در حال حاضر کار رسید دهی از طرف تعمیرکار از طریق وب سایت انجام می شود و به زودی این گزینه برای اپلیکیشن نیز فعال خواهد شد.
تعمیرکار محترم بعد از دیدن کار مشتری و پذیرش آن در سایت www.stockisho.com مراجعه و به قسمت پنل کاربری می رود. لازم به ذکر است گزینه ثبت سفارش جدید هنوز به اپلیکیشن اضافه نشده و در آینده نه چندان دور اضافه خواهد شد در این قسمت روی گزینه تعمیرکار کلیک کرده  و برای ثبت سفارش جدید اقدام می کند.
در این مرحله نام و نام خانوادگی شخص و شماره تماسی که فرد می تواند از طریق آن sms دریافت نماید را وارد می کنیم.
سپس به سوالاتی که برای تعمیرکار مطرح است پاسخ داده می شود و در پایان چنانچه مشتری در سایت عضو باشد روی آدرس و اطلاعات او کلیک و اگر در سایت عضو نباشد اطلاعات او را وارد می نماییم.
 با کلیک روی آدرس و اطلاعات درست به مرحله بعد می رویم. در این مرحله تاریخ دقیق و ساعت حدودی دریافت کار مشتری را مشخص می نماییم.
رسید جهت ارائه به مشتری آماده است و تمامی اطلاعات مفید جهت دریافت کار در آن مشخص می باشد(حال چنانچه تعمیر کار نیاز به فاکتور و رسید کاغذی داشته باشد می تواند از این مرحله استفاده نماید)و با زدن گزینه ثبت اطلاعات رسید مجازی برای مشتری ثبت و کار برای تعمیرکار رزرو می شود. بعد از ثبت نهایی برای مشتری از طریق  sms و همچنین در نوتیفیکیشن برنامه پیامی ارسال میشود.
از این مرحله به بعد  تماما می تواند در اپلیکیشن و وب سایت انجام شود.تعمیرکار به بخش سفارشات تحویل گرفته شده می رود و اطلاعات کار را مشاهده می نماید و بعد از بررسی دقیق کار ، روی گزینه انجام کار کلیک می نماید. در این مرحله تعمیرکار باید زمان دقیق انجام کار و هزینه انجام کار را مشخص نماید.
بعد از تکمیل کار، تعمیرکار باید گزینه انجام کار را کلیک کند تا بوسیله سیم sms برای مشتری ارسال شود.مشتری با دریافت این sms جهت دریافت خدمت و با کار خود اقدامات لازم را انجام خواهد داد. تعمیرکار بعد از تسویه حساب گزیه تحویل به مشتری را کلیک می نماید و از مشتری درخواست می کند تا با مراجعه به اپلیکیشن به کار او امتیاز دهد.

نویسنده :کوثر حداد

 

 

 

 

نظرات کاربران

کد امنیتی

استاک در رسانه های دیگر

از تخفیف ها و جدیدترین های استاک باخبر شوید.

عضویت در خبرنامه ایمیلی

عضویت در خبرنامه پیامکی